سهم کانون های استانها از ده درصد واریزی سردفتران !!!

به نام خدا

 

 

 

 

 

در نشستی  با ریاست و هیئت مدیره محترم  کانون سردفتران و دفتریاران  خراسان ،  ضمن تشکر از بسیاری خدمات انجام شده  گلایه ای هم مبنی بر کاستی برخی  از خدمات بعمل آمد مثل اینکه  چرا تا کنون نسبت به برگزاری جلسه عمومی اقدامی صورت نگرفته ؟ یا اینکه چرا نسبت به بازسازی ساختمان کانون هیچ اقدامی نشده و.... این گلایه ها باعث شد تا دوستان در پاسخ بفرمایند که "جانا سخن از زبان ما میگوئی "  با کدام  پول و بودجه؟!  بودجه تخصیصی به کانون آنقدر ناچیز است که  مجبور شدیم  عذر کارمند دوم  کانون که به حضورش نیاز بود را بخوانیم  و امروز کانون سردفتران و دفتریاران خراسان فقط  یک !!!! کارمند  دارد . این سخن کسری بودجه موجب شد که بررسی اجمالی به درآمد کانون سردفتران مرکز فقط از ده درصد حاصله از دفاتر خراسان رضوی داشته باشم.

تعداد  521 دفترخانه اسناد رسمی در استان خراسان رضوی  مشغول کار است که اگر میانگین تحریر هر دفترخانه  را ماهیانه  حداقل 6.000.000 ( شش میلیون نومان) در نظر بگیریم ماهانه میشود:  3.126.000.000 تومان ! بله ( سه میلیارد و یکصدو بیست و شش میلیون تومان ) که ده درصد حاصله 312.600.000 تومان خواهد بود .

521* 6.000.000= 3.126.000.000  کل تحریر                  ده درصد سهم کانون مرکز 312.600.000 تومان ماهیانه

حالا پیدا کنید پرتقال  و پرتقال فروش را!  بعد کانون خراسان مستقردر مشهد باید لنگ  استخدام یک کارمند یا هزینه  برگزاری همایش باشد یا رئیس یا اعضاء کانون از جیب مبارک  بعضی هزینه ها را پرداخت نماید .  شاید کانون مرکز در دفاع بگوید ساختمانی برای کانون خراسان خریده ایم ! بله  درست میفرمایند  این فقط درآمد  شش ماه کانون خراسان است . واین خرید پس از سالیان طولانی و گذشت پنج سال از استقلال کانون خراسان است .

کاری نداریم که همین قاعده برای تمامی کانون های کشور و  دفاتر زیرمجموعه  آنها جاری و ساری است .

قصد ، نقد و تجزیه و تحلیل  چگونگی  مصارف در آمد کانون مرکز نیست. زیرا حتما" مدیران عزیزمان در مرکز پاسخی قانع کننده باید داشته باشند که این گونه تخصیص بودجه میفرمایند. مثلا ماهی سه میلیون تومان ! برای کانون خراسان با 521 دفترخانه  آن هم با منت و ارائه فاکتورو ... بگذریم  تفسیر آنرا به شما عزیزان  وا میگذارم . اگر منصفانه قضاوت کنیم باید  حداقل ماهی ده درصد از ده درصد  یعنی حدود سی میلیون تومان به کانون خراسان تخصیص داده شود تا دفاتر  شهرستان های خارج از مشهد هم   بتوانند حداقل انتفاع از ده درصد را داشته باشند. آن وقت میشود سری بالا گرفت و دم از شان کانون خراسان ( پایتخت معنوی ایران ) زد.

با سپاس فراوان

سید علی مرجانی 12 مشهد

 

http://www.khorasannotary.ir/

/ 1 نظر / 39 بازدید
آزادی

آزادی تو فضای مجازی حق توئه www.bedonesansor.ir آموزش طراحی وب ، برنامه نویسی ، گرافیک و ... www.des-pro.ir