تهیه آیین‌نامه نحوه نقل و انتقال خودرو

با تصویب مجلس، آیین‌نامه نحوه اجرای نقل و انتقال خودرو و نحوه حضور دوره‌ای و با رعایت نوبت برای تمامی دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک توسط وزارتخانه‌های دادگستری، کشور و نیروی انتظامی ظرف یک ماده تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان، متن فوق را جهت تامین نظر شورای نگهبان، در لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی با 169 رای موافق و 5 رای مخالف به تصویب رساندند. علی مطهری نماینده تهران در مخالفت با این موضوع گفت: در این ماده مشخص نیست که مراجعه به دفاتر رسمی الزامی است یا نه. دهقان نماینده چناران و طرقبه، در موافقت با این موضوع، سخن علی مطهری را مربوط به اصل ماده دانست و گفت: ایراد شورای نگهبان آن است که ثبت نقل خودرو هم بر عهده نیروی انتظامی است و هم بر عهده ثبت اسناد، لذا آیین‌نامه آن نیز باید تصویب شود. سردار مومنی، رییس پلیس راهور ناجا نیز اظهار داشت: صحبت ما این است که کارهای تکراری و موازی صورت نگیرد و ما تابع هرچه مجلس تصویب کند، هستیم.

ایسنا

تهیه آیین‌نامه نحوه نقل و انتقال خودرو توسط وزارتین دادگستری، کشور و نیروی انتظامی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان در اولین مصوبه صبح امروز مقرر کردند که آیین‌نامه نحوه اجرای نقل و انتقال خودرو و نحوه حضور دوره‌ای و با رعایت نوبت برای تمامی دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک توسط وزارتخانه‌های دادگستری، کشور و نیروی انتظامی ظرف یک ماه تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد. نمایندگان، متن فوق را جهت تامین نظر شورای نگهبان، در لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی با 169 رای موافق و 5 رای مخالف به تصویب رساندند. علی مطهری نماینده تهران در مخالفت با این موضوع گفت: در این ماده مشخص نیست که مراجعه به دفاتر رسمی الزامی است یا نه. دهقان نماینده چناران و طرقبه، در موافقت با این موضوع، سخن علی مطهری را مربوط به اصل ماده دانست و گفت: ایراد شورای نگهبان آن است که ثبت نقل خودرو هم بر عهده نیروی انتظامی است و هم بر عهده ثبت اسناد، لذا آیین‌نامه آن نیز باید تصویب شود. سردار مومنی، رییس پلیس راهور ناجا نیز اظهار داشت: صحبت ما این است که کارهای تکراری و موازی صورت نگیرد و ما تابع هرچه مجلس تصویب کند، هستیم.

/ 2 نظر / 3 بازدید
علیزاده گرنا - 371 آمل

با سلام خدمت همکار گرامی و تبریک برای وبلاگ جدیدتان. ما همیشه استفاده میکنیم از محضر شما. موفق باشید.

نوبخت - 220 شوشتر

سلام استاد. هرچند در ابتدای کار آیه یاس خواندن درست نیست ، اما هر طور که سبک و سنگین میکنم استقرار دفاتر در مراکز تعویض پلاک مشکلات بسیاری رو بدنبال داره . یکی اینکه در شهرهایی که دفاتر متعدد وجود داره باید چند سال بگذره تا یه دوره نوبت دفترخانه بشه و تکلیف دفاتر شهرهایی که مراکز تعویض پلاک ندارن چیه ؟ ، دیگه اینکه یه دفتر که در یک محل مشخص سالها کار کرده و مشتری های ثابت داره اگه بخواد برای چند ماه جمع کنه و بره وسط بیابون کنار مراکز تعویض پلاک ضررش بیشتر از سودشه، یه سئوال دیگه هم اینکه هر خودرویی که به مراکز تعویض پلاک مراجعه میکنه الزاما" باید در همون دفتر مستقر سند بزنه یا نه؟ اگه جواب مثبت باشه بازم مشکلات زیادی داره چون در خیلی موارد فروشنده ابتدا فقط وکالت تعویض پلاک میده تا بعد قطعی بزنه و ممکنه فروشنده در یک شهر یا محل دور از محل تعویض پلاک باشه و..... امیدوارم موقع تنظیم آئین نامه اجرایی نظر اهل فن و مسئولین کانون هم مد نظر قرار بگیره تا مشکلات به حداقل ممکن برسه.موفق باشید.