عادت سردفتران به قطع سیستم ثبت الکترونیک اسناد ?

نگرانی و عصبانیت  و پرخاشگری مردم  از بابت عدم انجام  معاملات خصوصا  معاملات مربوط به اموال غیر منقول  که تاخیر  در تنظیم  سند باعث ایجاد  خسارات بسیار زیادی برای طرفین معامله میگردد .  بحث گواهی عدم حضور و مخاطرات  پیرامون آن . سرگردانی مردم در آخرین هفت خان انتقال . مرحله انتقال اموال منقول و غیر منقول در دفاتر اسناد رسمی .   پس از اخذ استعلامات مختلف دارایی  و شهرداری و....  معطل ماندن در مراکز تعویض پلاک و ترافیک طولانی و  اتلاف وقت و خستگی از یک طرف   مراجعه به دفتر خانه وشروع داستان . درگیری ارباب رجوع  با سردفتر و ایجاد نارضایتی در دفاتر اسناد رسمی و ادامه  نارضایتی در سطح جامعه ؟  مسول این نارضایتی چه کسی می باشد  به عواقب این نارضایتی پیش پا افتاده و جزئی  توجه گردیده ؟  قطعی متناوب دستگاه کارت خوان ؟ بعد از گذشت حدودا یک سال از اجرای ثبت آنی  سازمان ثبت در کجای این طرح کشوری قرار دارد پیشرفت کار و رفع مشکلات تا کجا بوده ؟ این تکرار و تکرا ر تکرار .

 انگار این تکرار  برای سردفتران به عادت تبدیل گشته و عدم رفع مشکل عادتی همیشگی برای دوستان .   

منکر زحمات دوستان ثبتی و مخالف  مکانیزه شدن کتابت در دفتر خانه نیستیم     ولی نگذاریم  این تکرار و عادت همه  تلاش  و زحمات سردفتران و سازمان ثبت را نزد مردم  زیر سوال ببرد .


/ 1 نظر / 29 بازدید
رضا

وقتي كه نخستين بار مشكل ايجاد مي شود و كسي دم بر نمي آورد به هر دليل! مشكل روي مشكل، تكرار مي شود و صدا به فرياد و داد و بي داد هم مي رسد اما گوش شنوايي نيست و دادگر همچون همان نخستين فردي كه با مشكل رو به رو شد و دم فروبست، در خواب است