حذف شش صفر از پول ملی و گرفته شدن حال خارجی ها!

رئیس کل بانک مرکزی گفت: "با حذف چهار صفر از پول ملی کشور، هر یک ریال معادل یک دلار خواهد شد." یکی از کارشناسان ِ ما با تبریک این موفقیت بزرگ گفت: "چه باحال! حالا که اینطوریه پیشنهاد می دم به جای چهارصفر، شیش تا صفر از پول ملی حذف کنیم که یک ریال معادل 100 دلار بشه و بدین ترتیب حال خارجی ها اساسی بره توی قوطی!" رئیس کل بانک مرکزی همچنین گفت: "برخی چنین تصور می‌کنند که حذف صفرهای پول سبب کاهش ارزش پول ملی می‌شود، در حالی که نه تنها دخالتی در این زمینه ندارد بلکه سبب کاهش تورم هم می گردد." کارشناس ما در این زمینه گفت: "دم مسئولان بانک مرکزی گرم که راه به این آسونی برای کاهش تورم پیدا کردن! پیشنهاد می کنیم دولت اینقدر زحمت اضافی نکشه و تنها سالی دو سه تا صفر حذف کنیم تا تورم کاهش پیدا کنه، به همین آسونی!" ***

دکتر محمد ادیب گفت: "خانم‌ها بجای مهریه‌ سنگین شرط بگذارند."؛ در همین راستا کارشناسان بخش "طنز و کاریکاتور عصرایران" بعد از مطالعات برگزاری یک عالمه جلسه که به خوردن یک عالمه کیک و آب میوه انجامید،بهترین شروط ضمن عقد را موارد زیر تشخیص دادند:

- کلاً حرف، حرف من باشه! - اون الگنو خوشگله که چند روز پیش نشونت دادم رو تا یه هفته دیگه باید برام بخری! (البته کلمه ی الگنو می تواند به گردنبند، گوشواره و یا هر چیز دیگری تغییر پیدا کند!) - اگه دعوامون شد همیشه اول تو منت کشی کنی! واسه منت کشی هم اون الگنو خوشگله که قرار بود تا یه هفته دیگه برام بخری رو بخری! - هر وقت دلم خواست برم خونه ی مامانم اینا! - هر وقت مامانم اینا خواستن بیان خونه ی ما! - از الان بگم حوصله ی ناهار درست کردن ندارم ها! - هر جا شمسی خانم رفت مسافرت منو هم باید ببری، هر جاشو عمل کرد، منم همونجامو باید عمل کنم تا نتونه جلوم هی کلاس بذاره و پُز بده!! - همینا دیگه! شرط دیگه ای ندارم! کلاً حرف، حرف من باشه! *** این روزها باقی کشورهای جهان – که همگی سوسول هستند- واردات کشاورزی از ژاپن را ممنوع اعلام کرده اند در نتیجه این محصولات مشتری ندارد و با توجه به اینکه ما خیلی زرنگ هستیم می توانیم از این فرصت نهایت استفاده را ببریم! البته برخی افراد که خیلی سوسول هستند و خیال می کنند که رادیواکتیو کشنده است به تبلیغات چای ژاپنی رادیو اکتیوی در رسانه ملی انتقاد کرده اند! در همین راستا پیشنهاد می شود برای آنکه منتقدان متوجه شوند نگرانی هایشان بی مورد است به آنان توضیح داده شود که رادیواکتیو سم نیست که بخوری و یهو بمیری! بلکه تنها و تنها سرطانزاست! همین! نگرانی نداره که!! مگر تا حالا برنج آلوده و گوشت آلوده و آب آلوده و ایضاً هوای الوده مصرف نکرده ایم نمی کنیم؟ این یکی هم رویش؛ به جایی برنمی خورد و اتفاقاً به خاطر همون کلمه رادیواکتیو و اصل ژاپن بودنش خیلی هم با کلاس است.

عصر ایران

/ 1 نظر / 4 بازدید
نوبخت

سلام و عرض ارادت. به این میگن یه سیاست اقتصادی تمام و کمال ، هر چی اونا چندین سال جون کندن تا ارزش پولشون رو بالا ببرن ما با حذف چند تا صفر پوزشونو میزنیم !. راستی بعدا صد تومنی فعلی چند ریال میشه ؟ لابد منفی ده ریال ! یه چیز دیگه اونوقت ما باید طبق ریال جدید تعرفه اسناد رو حساب کنیم یا قدیم ؟ من که حذف نکرده گیج شدم بی خیال (اینم میشه حکایت ساعت قدیم و جدید که مردم تا یه دو سه سالی سر در گم میشن )