آدمای قوی و ضعیف ?

 آدمای بد و ضعیف و کوچک و سطحی کاملا انسانهای کلیشه ای هستند! آدم های کوچیک به لحاظ روحی انسانهایی هستند که عقده های شخصیتیشون را جمع می کنن تا یه روز و یه جا جبرانش کنند به هر قیمت! به قیمت سوار شدن بر اعتبار و آبروی آدمی بزرگ یا ... اما این تفکر در ذهن و جان انسانهای بزرگ، جایی ندارد! آدم های بزرگ، چشم انداز دیدشان، و عمق افکارشان، دست نیافتنی است! و دست یافتن به آن، نیازمند ممارست و تلاش است!

آدم های کوچک چاپلوسند و دروغگو! حقیرند و کوچک اندیش. خودخواهند و عافیت طلب. خواسته های پست و فناشدنی را برای خود بزرگ می بینند و برای رسیدن به آن، از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند. خیانت می کنند. ظلم می کنند. تهمت می زنند و با تهمت زدن خودشون رو و عملشون رو توجیه می کنند! اراده ی کارهای سخت رو ندارند و با دیگرانی که چنین اراده ای دارند ساز مخالف می زنند!

آدمای کوچیک آدمای بزرگ را پیدا می کنند و دست و پاشون رو با حیله می بندند و سر آخر به اونا لگد می زنند! اما در مقابل، آدم های بزرگ اونا رو می بخشند!

آدمای بزرگ بخشنده اند و دستشون تنگ نیست! گشاده دستند و گشاده روآدمای کوچیک و ضعیف پشت آدمهای بزرگ و توانائی ها و اعتبار این آدما خودشون رو پنهان میکنند و از اعتبار اونا نون می خورند...

آدمای بزرگ اونقدر بزرگند که رفتارهای بزدلانه و منافقانه ی آدم های کوچیک رو می بینند اما با بزرگواری، بی پاسخ می گذارند! گذشت می کنند!  و سعی می کنند که متانت خودشون رو حفظ کنند و اعتماد به نفس و مناعت طبع خودشون رو از دست ندهند و به آدمای کوچیک رحم کنند چون خدا به اونها رحم می کنه! دلشون برای آدمای کوچیک و بزدل بسوزه اما در عین حال، تحقیرشون هم نکنند! زیرا اونا آدمای از قبل تحقیر شده هستند !

آدم های بزرگ، تکبر ندارند و حسادت نمی ورزند. اخلاقی هستند. صداقت دارند، حتی اونجایی که زخمی می شوند و گذشت دارند، اما ابزار دست آدم های کوچک و حقیر قرار نمی گیرند. زندگی و آینده خودشون را به هر قیمتی سر و سامان نمی دهند! اما آدم های کوچک و حقیر چی ؟!

جالبه آدمای ضعیف و بزدل..... دست به هر کاری میزنن و فکر میکنن نمیشناسیمشون!.. بعد مثه موش میرن تو سوراخ..زندگی به افراد شجاع تعلق داره  آدم های ترسو به زندگی فکر می کنند، اما از زندگی کردن عاجزاند.

آدمای قوی، می بخشند.! آدمای ضعیف، انتقام می گیرند...
به چه قیمت؟ بعضی از آدما واسه رسیدن به اهدافشون حاضرن به هر کاری دست بزنن و اصلاً براشون مهم نیست که چی بر سر دیگران میاد. مثل آدمی میمونن که در حال غرق شدنه و برای نجات خودشون از هیچ فعالیتی دریغ نمیکنن.برای اینکه خودشونو بکشن بالا بقیه رو میکشن پایین...

 

/ 1 نظر / 141 بازدید
گروه سردفتران ایثارگر

جالبه آدمای ضعیف و بزدل..... دست به هر کاری میزنن و فکر میکنن نمیشناسیمشون!.. بعد مثه موش میرن تو سوراخ.. خودمونیم این تعریف خودت نیست،بزدل به کسی نمیگن............