پاسخ به مطلب یک همکار

سلام به همکار گرامی از فاصله ای دوراز پایتخت دود و ترافیک به پایتخت مذهبی ایران مشهد مقدس گر چه تمایلی به ادامه بحث های مطروحه دوستان که بعضا حساسیت ها و سو تفاهم هایی بیجا ایجاد کرده را در این برهه از زمان را ندارم با این حال مطالبی مختصر را به استحضار شما میرسانم تاریخ شروع بکار من سالها قبل از تاریخ مندرج در پروفایل بوده و دوستانی که کما و بیش با مطالب بنده آشناییت دارند بتده را شخصی مستقل و صریح اللهجه میشناشند که طنز و شعر در مطالب من جایگاه ویژه ای داشته و دارد .

در ابتدا از شما می خواهم فضای مجازی و جامعه مجازی را تعریف کنید و به جستجوی معانی آن بپردازید . واژه مجاز و چرا از واژه جامعه حقیقی یا فضای حقیقی استفاده نمیکنیم .چرا تنهاایراد شما اصرار بر ناشناخته بودن و در سایه بودن یک بلاگر است و یک پاسخ منطقی به  مطلب بنده نداده اید .دوست عزیز وبلاگهای شناخته شده در کجا و کدام جایگاه قرار دارند وبه کجا رسیده اند . این خلوتی و رکود و محافظه کاری در مطالب منتشره در وبلاگها برای چیست ؟ وقتی یک وبلاگ نویس صبحانه و نهار و شام خود را در کانون صرف میکند چه انتظاری داریم که بتواند مستقل فکر کند و و مستقل بنویسد و بتواند حداقل یک انتقاد کوچک مطرح نماید .چرا جرات شنیدن کمترین انتقاد را نداریم وبا یک انتقاد کوچک فریاد وا اسلاما به آسمان رفت . خود شما دوست عزیز چه مطلب یا پیشنهاد یا راه حل و انتقادی را در یک سال اخیرا در وبلاگ خود منتشر کرده اید همین قضیه تقسیم اسناد بانکها در مشهد و بده بستان و زدو بند بعضی دفاتر در انجا و به تبع آن در کل ایران . چرا سکوت این محافظه کاری و خود سانسوری به کجا خواهد رسید این همه محافظه کاری در بیان مشکلات بیمه و حق التحریرو مالیات و تخلفات دفاتر و..... به کجا رسید

خروجی جامعه مجازی در این چند سال چه بوده غیر از شعار دادن و شعار زدگی چه ماحصلی داشته .حالا طرح یک پیشنهاد و انتقاد منطقی ان هم از سر دلسوزی و این همه اصراربر خاموشی.

در این جا به این نکته مهم اشاره میکنم که تک تک اعضای پیشکسوت جامعه مجازی از فرهیختگان و پیشکسوتان و دلسوزان جامعه سردفتری می باشند و هیچ حرف و بحثی در صلاحیت این دوستان نمی باشد .

حرف من این بود که شروع بکار جمعی با انتخاب آزاد توسط کلیه اعضا انجام میگیرد . بنده هیچ شکی ندارم که اکثریت پیشکسوتان صنف افرادی پر مسولیت و دارای دغدغه فکری مشترک برای اعتلا و اهداف جامعه سردفتری می باشندولی ناخواسته و غیر مستقیم در گیر بازی افرادی می شوند که برای رسیدن به اهداف شخصی و کوتاه مدت اهداف گروهی را زیر سوال میبرند.

بیاییم به شعور و خرد جمعی افراد توهین نکنیم همه حقوقدان واهل اندیشه هستیم . اگر شخصی خارج از مجموعه به روند کاری و انتخاب اعضا بنگرد چه حسی پیدا میکند چه پاسخی می دهید قشری تحصیل کرده و فرهیخته و حقوقدان که منکر رای و خرد جمعی هستند .نگذاریم جامعه مجازی اسیر رقابت وسود جویی بین افراد و گروه هایی از طیف های فکری مختلف شود که این افراد برای رسیدن به اهداف و امیال شخصی حاضرند ازجامعه مجازی هزینه کنند.در این چند روز کامنتها و ایمیل هایی  از طرف دوستان و فعالان وبلاگ نویس دریافت نموده ام که انشا اله در زمان مناسب در باره ان ها و ناگفته هایی که در دل دارم حرف خواهم زد .

/ 1 نظر / 80 بازدید
حسین

سلام اینا که گفتی یعنی چه چرا منطورتون رو واضح نمیگید چه کسانی از شما سو استفاده کردن یعنی افرادی غیر از اعضای کانون که دارن حق ما رو می خورن