چالشی جدید در حوزه انتقالات : شرکت‌های زیارتی جایگزین دفاتر اسناد رسمی

تمامی مراحل نقل و انتقال فیش عمره مفرده فقط در دفاتر خدمات زیارتی مجاز انجام می‌شود و نیاز به مراجعه به دفاتر ثبت اسناد نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی حج و زیارت خراسان جنوبی، ابوالفضل نوفرستی اظهار کرد: تمهیداتی در نظر گرفته شده تا افرادی که متقاضی انتقال فیش عمره هستند به دفاتر زیارتی مراجعه کرده و فرد موردنظر خود را شناسایی کنند.

وی افزود: در این راستا دفاتر زیارتی باید اسامی افرادی که متقاضی واگذاری یا دریافت فیش هستند را یادداشت و به یکدیگر معرفی کنند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی بیان کرد:

 

تمامی مراحل نقل و انتقال فیش عمره مفرده فقط در دفاتر خدمات زیارتی مجاز انجام می‌شود و نیاز به مراجعه به دفاتر ثبت اسناد نیست.

نوفرستی تصریح کرد: شرکت‌های زیارتی نیز برای انجام امور اداری و ثبت انتقال فیش عمره در مجموع 20 هزار تومان دریافت خواهند کرد که توسط طرفین انتقال، بالسویه به شرکت زیارتی عامل پرداخت خواهد شد:

وی هرگونه واسطه‌گری یا دلالگری را در این حوزه ممنوع دانست و افزود: مراحل نقل و انتقال به گونه‌ای طراحی شده که نیاز به واسطه نیست و افراد متقاضی با مراجعه به دفاتر زیارتی می‌توانند به راحتی این انتقال را انجام دهند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: حج و زیارت و شرکت‌های زیارتی هیچ‌گونه دخالتی در تعیین مبلغ فیش مورد انتقال نداشته و نرخ آن به صورت توافقی بین انتقال‌دهنده و انتقال‌گیرنده تعیین خواهد شد.

نوفرستی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 35 دفتر و نمایندگی شرکت زیارتی در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان فعال است که هم‌استانی‌ها می‌توانند برای انجام امور نقل و انتقال فیش عمره به این دفاتر مراجعه کنند.

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/487769

http://www.khorasannotary.ir/

/ 1 نظر / 36 بازدید
بخشایش دفتر162تبریز

باسلام همکارمحترم مطلبی درخصوص مناظره صداوسیما دررابطه بانقل وانتقال خودرودارم درصورت امکان مطالعه وارایه نظربفرماییدhttp://daftarkhane162tabriz.blogfa.com/