محضردار

آخرین اخبار در حوزه دفاتر اسناد رسمی - سردفتری -دفتریاری

برگزاری جلسه یواشکی- تکرار مجدد یک اشتباه
ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/۸/٢٤  کلمات کلیدی:


تحت عنوان نام "نهمین همایش وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی" در مورخه شنبه 23 آبان ماه جلسه ای در محل کانون سردفتران و دفتر یاران  در تهران برگزار گردید .  
جلسه   که هیچ شباهتی با هشت دوره نشست قبلی نداشته و بعید است بتوان  آن را به عنوان  نهمین همایش  نامید. 
جلسه ای که بدون اطلاع رسانی  ودر سکوت کامل خبری در فضای مجازی  و بدون دعوت و حضور کامل اعضای جامعه مجازی تشکیل شد. بدون داشتن دبیر خانه و تشکیلات و مصوبه  و با تعجیل قابل ابهام .

جلسه ای انحصاری و خود خوانده و در ادامه جلسات انشعابی و محرمانه چالوس بدون در نظر گرفتن نظر اکثریت .
تشکیل جلسه ای خصوصی  و بیشتر شبیه مهمانی شخصی و خودمانی  توسط تعدادی از اعضای این مجموعه با دعوت از میهمانان ویژه و محترمی از سایر مراجع  بدون حضور و اطلاع  اعضای واقعی این جمع  .

  بدون اینکه این گروه معدود اجازه استفاده از این عنوان و نمایندگی را ازکل  جمع وبلاگنویسان داشته باشند . جلسه ای بدون  بیان مشکلات و آسیب شناسی پیرامون آن جهت  بهبود وضعیت این صنف بزرگ  آن هم  در این برهه از زمان که موج نارضایتی سردفتران کشور از برخی از عملکرد ها و تصمیمات  کانون در خدمات رسانی  کاملا مشهود است.
نزدیک بودن زمان برگزاری این جلسه ( نهمین همایش وبلاگنویسان ) در آستانه انتخابات هیات مدیره   ابهامات و سوالات فراوانی را در ذهن تداعی می کند که جای درنگ و تفکر تک تک افراد هوشمند را می طلبد  .
 برگزاری  جلسه در تهران  و در محل کانون استقلال فکری و کاری  جامعه مجازی را زیر سوال می برد .

ضمن عرض احترام به تعداد ی از اساتید و پیشکسوتان  محترم حاضر در این جلسه نفس عمل و اقدام  انجام گرفته و توجیهات  غیر منطقی آن  باعث تکرار اشتباهات گذشته و توهین  و بی احترامی به تک تک اعضای وبلاگ نویس می باشد .

این جلسه  در غفلت و عدم اطلاع  مسولین و مهمانان دعوت شده  از این امر برگزار گردید که وبلاگ های حوزه سردفتری مدن زمان طولانی است که کارکرد و عملکرد سابق را نداشته و وبلاگ نویسان این حوزه عملا دچار نوعی رخوت و سستی گشته اند.

 میتوان یکی از  مهمترین علل این رکود را  ریاست طلبی و انحصار طلبی  جمع محدودی افراد فرصت طلب  که بدون داشتن هیچ سابقه و تجربه ای یک شبه خود را میراث خوار و قیم جامعه و فضای مجازی میدانند که با سو استفاده از  پیشکسوتان این صنف و به نوعی سپر قرار دادن این بزرگان در مقابل هر انتقادی  عملا  حق هر گونه فعالیت را  از دیگران سلب می کنند .

 

ماجرای یک تقدیر؟


این امر که ارتباط یک جلسه  خصوصی به منظور  محتوا آفرینی  وتوجیه آن  با انتخاب کردن شخصیت و چهره هایی پیشکسوت و شناخته شده ای مانند استاد سید علیرضا طبا طبایی بافقی و آقای مسلم آقا صفری و استفاده از  جای خالی استاد خادمی  به بهانه بزگ داشت  این عزیزان به نوعی  سو استفاده و مصادره شخصی  به نفع خود آن هم در جلسه ای که مورد انتقاد و اعتراض اکثریت وبلاک نویسان می باشد  جای هیچ گومه دفاعی ندارد  ؟

 تحت فشار گذاشتن ودر رودر وایسی قراردادن این عزیزان و اقدام خود سر  این اقلیت  خاص و تمامت طلب که همیشه منکر خرد و عقلانیت جمعی بوده و هستند  در انتها ی مسیر به  دیکتاتوری  ختم می شود  .

سواستفاده از شرایط موجود در غیاب   فعالان واقعی این حوزه و استفاده از نام مجعول نمایندگی و  مدیریت فضای مجازی و دادن اطلاعات غلط به مسولین امرنوعی جعل و قلب حقیقت و توهین به شعور اکثریت می باشد .