محضردار

آخرین اخبار در حوزه دفاتر اسناد رسمی - سردفتری -دفتریاری

حسین وارث آدم
ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۳/۸/۱٢  کلمات کلیدی:
«آنها که رفتند، کاری حسینی کردند، و آنها که ماندند، باید کاری زینبی کنند، وگرنه یزیدی‌اند»

حسین وارث آدم 
اکنون شهیدان مرده‌اند، و ما مرده‌ها زنده هستیم. شهیدان سخنشان را گفتند، و ما کرها مخاطبشان هستیم، آنها که گستاخی آن‌ را داشتند که ـ وقتی نمی‌توانستند زنده بمانند ـ مرگ را انتخاب کنند، رفتند، و ما بی‌شرمان ماندیم، صدها سال است که مانده‌ایم. و جا دارد که دنیا بر ما بخندد که ما ـ مظاهر ذلت و زبونی ـ بر حسین(ع) و زینب(س) ـ مظاهر حیات و عزت ـ می‌گرییم، و این یک ستم دیگر تاریخ است که ما زبونان، عزادار و سوگوار آن عزیزان باشیم. 
 
امروز شهیدان پیام خویش را با خون خود گذاشتند و روی در روی ما بر روی زمین نشستند، تا نشستگان تاریخ را به قیام بخوانند. 
 
در فرهنگ ما، در مذهب ما، در تاریخ ما، تشیع، عزیزترین گوهرهایی که بشریت آفریده است، حیات بخش ترین ماده‌هایی که به تاریخ، حیات و تپش و تکان می‌دهد، و خدایی ترین درسهایی که به انسان می‌آموزد که می‌تواند تا «خدا» بالا رود، نهفته است و میراث همه این سرمایه‌های عزیز الهی به دست ما پلیدان زبون و ذلیل افتاده است. 
 
ما وارث عزیزترین امانت‌هایی هستیم که با جهادها و شهادت‌ها و با ارزش‌های بزرگ انسانی، در تاریخ اسلام، فراهم آمده است و ما وارث اینهمه هستیم، و ما مسؤول آن هستیم که امتی بسازیم از خویش، تا برای بشریت نمونه باشیم. «وکذالک جعلناکم امة وسطا لتکونوا شهداء علی الناس و یکون الرسول علیکم شهیدا» خطاب به ماست. 
 
ما مسئول این هستیم که با این میراث عزیز شهدا و مجاهدانمان و امامان و راهبرانمان و ایمانمان و کتابمان، امتی نمونه بسازیم تا برای مردم جهان شاهد باشیم و شهید باشیم و پیامبر(ص) برای ما نمونه و شهید باشد. ..
دکتر عی شریعتی
 

 
مساحت رنج
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩۳/۸/٩  کلمات کلیدی:

شعاع درد مرا ضرب در عذاب کنید

مگر مساحت رنج مرا حساب کنید 
محیط تنگ دلم را شکسته رسم کنید 
خطوط منحنی خنده را خراب کنید
طنین نام مرا موریانه خواهد خورد 
مرا به نام دگر غیر از این خطاب کنید 
دگر به منطق منسوخ مرگ می خندم 
مگر به شیوه ی دیگر مرا مجاب کنید 
در انجماد سکون ، پیش از آنکه سنگ شوم 
مرا به هرم نفسهای عشق آب کنید 
مگر سماجت پولادی سکوت مرا 
درون کوره ی فریاد خود مذاب کنید 
بلاغت غم من انتشار خواهد یافت
اگر که متن سکوت مرا کتاب کنید

قیصر امین پور


هشتمین روز آبان ماه سال 86، قیصر امین‌پور در حالی دوستداران شعرش را سوگوار کرد که پیشتر با سپری کردن قریب به سی سال از عمر خود در جهان شعر فارسی، جایگاهی قابل‌قبول در شعر معاصر برای خود دست و پا کرده بود. جایگاهی که برای او در شعر موسوم به انقلاب اسلامی، ممتاز و دست‌نیافتنی می‌نماید. این مهم به همت شعر صمیمی و استوار او به دست آمد وگرنه کیست نداند که قیصر در پی کسب جایگاه و گفتمان و همه آنچه دیگرانی از هم‌صنفانش به دنبالش روان هستند، نبود. 

در روزگاری که شعر فارسی در احاطه دوگانه‌های بی‌شمار بود، قیصر فروتنانه و بی‌آنکه بخواهد هیچ حد وسطی را برای خود نگاه دارد؛ در مرز شعر متعهد و شعر هنری و در مرز شاعران جریان انقلاب و 

 
تذکر انتظامی به همکاران گرامی
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۳/۸/٦  کلمات کلیدی:

گواهی عدم حضور

 همکاران گرامی:

بطوری که ملاحظه می شود همکاران محترم در اجرا بند 89 مجموعه بخشنامه های ثبتی ، متفاوت اقدام مینماید که این امر بعضا" موجبات شکایت اصحاب سند را فراهم و مشکلاتی را برای همکاران ایجاد مینماید لذا بمنظور ایجاد وحدت رویه خاطر نشان میسازد بند 89 مجموعه بخشنامه های ثبتی ناظر به مواردیست که تنظیم و ثبت سند در دفترخانه معین و روز معلوم در مبایعه نامه تنظیمی بین متعاملین تصریح شده باشد لذا با فرض مذکور:

1-در صورتی که سند ملک موضوع میابعه نامه در روز معین در دفترخانه ای که بشرح فوق تعیین شده ثبت و آماده امضاء باشد چنانچه متعاملین متفقا" مراجعه نمایند به امضاء آنها خواهد رسید و اگر احد از آنها مراجعه نمود بایستی تا پایان وقت اداری در دفترخانه منتظر بماند و در صورتی که طرف مقابل مراجعه ننماید دفترخانه در پایان وقت اداری حسب تقاضای طرفی که حضور داشته گواهی عدم حضور طرف مقابل را صادر و به متقاضی تسلیم خواهد نمود.

2-چنانچه سند ملک موضوع مبایعه نامه به هر علت در دفترخانه تنظیم و ثبت نشده باشد و احد از اصحاب معامله مطالبه گواهی نمایند دفترخانه در این صورت در پایان وقت اداری روز موعد علت عدم تنظیم و ثبت سند را در قالب گواهی و در چارچوب علت و علل قانونی و ثبتی حسب تقاضای احد از متعاملین صادر و تحویل خواهند نمود بدیهی است صدور گواهی در هر دو مورد فوق الذکر صرفا" باید در روز معین شده در مبایعه نامه انجام شود و در غیر از موارد مذکور دفترخانه مجاز به صدور گواهی های متفرقه تحت عناوین و مطالب غیر مرتبط با تکالیف سردفتری خطاب به اشخاص حقیقی نمیباشد بدیهی است پاسخ مراجع قضائی و ثبتی در هر زمان از وظایف دفاتر میباشد که در خصوص موضوع وفق مقررات اقدام خواهند نمود.

کانون سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی


 
بدون شرح!
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۳/۸/٤  کلمات کلیدی:

 

هادی حیدری. شهروند