محضردار

آخرین اخبار در حوزه دفاتر اسناد رسمی - سردفتری -دفتریاری

تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را منتفی شده است.
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۳/٧/۱۳  کلمات کلیدی:
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت:تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با پیگیر نشدن متقاضیان این تفحص منتفی شده است.

محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،از منتفی شدن تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به علت پیگیر نشدن افراد متقاضی این تفحص خبر داد و گفت: تا زمانی که امضا کنندگان تفحص ازسازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیگیر نشود کمیسیون ادامه روند بررسی ها را متوقف کرده است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: عده‌ای از نمایندگان مجلس تقاضای این تحقیق و تفحص را داشتند که طبق توافق با رئیس این سازمان  مقرر شد یک مهلت دو ماهه به این سازمان برای رفع برخی ایرادات داده شود.

وی ادامه داد: در نشست امضا کنندگان تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با ریاست این سازمان مقرر شد در صورت عدم رفع ایرادات موجود در روند کار سازمان، تحقیق و تفحص با هدف شفاف سازی عملکرد سازمان از سر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: با عدم مراجعه و پیگیری امضا کنندگان تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای ادامه روند پیگیری ها گویا مشکل حل شده و در این صورت ادامه روند منتفی است.

وی در تشریح یکی از محورهای تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: وجود یک سری پرونده در سازمان ثبت که پس از سال ها هنوز مورد رسیدگی واقع نشده است یکی از عمده ترین محورهای تفحص از این سازمان بود که برای رسیدگی به همین پرونده ها نیز مقرر شده مهلتی به این سازمان داده شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از زمان توافق شده نزدیک به سه ماه می گذرد، افزود: با پیگیر نشدن افراد تفحص کننده از این سازمان گویا ایرادات مورد نظر نمایندگان تفحص کننده رفع شده و می توان گفت تحقیق و تفحص از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را منتفی شده است./

http://www.icana.ir/Fa/News/263769


 
دین خدا به بازیچه‏‌ای در دست برخی از ما تبدیل شده است
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۳/٧/۱۳  کلمات کلیدی:

امام موسی صدر: دین خدا به بازیچه‏‌ای در دست برخی از ما تبدیل شده است

- امام موسی صدر می گوید: «اگر بخواهیم در پی هوا و هوس خود برویم دین را هرگونه که می‌‏خواهیم، تحریف می‌‏کنیم. دین خدا، که حقیقت آن تسلیم بودن در برابر خداوند متعال است، به بازیچه‏‌ای در دست برخی از ما تبدیل شده است. این دین نیست، بلکه حکومت هوا و هوس است.»
 

به گزارش خبرآنلاین، امام موسی صدر در یکی از سخنرانی هایی که در لبنان داشته به نکات مهمی درباره مناسک حج و تاریخچه آن اشاره کرده و نتایجی را برای جامعه استخراج کرده است. گزیده ای از سخنان وی را که با ترجمه احمد ناظم در پایگاه اطلاع رسانی موسسه تحقیقاتی صدر منتشر شده در ادامه می خوانید...


 
چگونه می توان استرس شغلی را کاهش داد؟
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۳/٧/۱۳  کلمات کلیدی:
- تلاش کنید تا چند عکس از خاطرات خوب خود مانند مسافرت ها و تعطیلات را به همراه داشته باشید. هنگامی که در شرایط پر استرس قرار دارید نگاه کردن به این عکس ها باعث می شود تا بار دیگر احساس خوبی که در سفر داشتید را تجربه کنید.
 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مشغول بودن به هر پیشه ای با میزانی از استرس همراه است، در واقع اگرچه برخی شغل ها استرس بیشتری دارند و برخی کمتر اما نمی توان شغلی را یافت که از استرس به دور باشد. همچنین برخی مواقع شرایط کلی اقتصاد و به خصوص میزان بی اطمینانی به آن به گونه ای است که فرد از بابت آن نیز دچار نگرانی می شود. اگرچه حدی از استرس برای بهبود کارایی مفید است اما افزایش میزان آن می تواند به کاهش کارایی بیانجامد و در نتیجه به پیشرفت شغلی آسیب وارد کند. در واقع نباید فراموش کرد که عوامل استرس زا همواره وجود دارند و در نتیجه آنچه اهمیت دارد این است که بتوان استرس ناشی از آن ها را تا حد امکان کاهش داد. روش های زیر نه تنها برای کاهش استرس مفید هستند بلکه این مزیت را دارند که از آن ها می توان به راحتی در محیط کار نیز استفاده کرد.

1- نفس عمیق.

یک نفش عمیق بکشید و تا حد امکان آن را در سینه نگه دارید. همین اقدام نسبتا ساده بر روی دستگاه عصبی شما تاثیر مثبتی می گذارد. اینکه نفس خود را چه قدر در سینه نگه دارید بستگی به توان شما دارد اما حدود 8 ثانیه کافی است. 10 مرتبه نفس عمیق کشیدن باعث آرامش ذهن و بدن شما می شود.

2- نوشیدن آب.

 کاهش آب بدن بر توانایی شما برای تصمیم گیری تاثیر منفی می گذارد تا حدی که شاید از پس محاسبات ساده ریاضی نیز بر نیایید. به همین خاطر بهتر است در محیط کار همواره یک لیوان آب کوچک همراه داشته باشید و در طول روز 3 تا 4 بار آن را پر کنید.

3- خاطرات خوب.

تلاش کنید تا چند عکس از خاطرات خوب خود مانند مسافرت ها و تعطیلات را به همراه داشته باشید. هنگامی که در شرایط پر استرس قرار دارید نگاه کردن به این عکس ها باعث می شود تا بار دیگر احساس خوبی که در سفر داشتید را تجربه کنید و کمی از فضای پر استرس فاصله بگیرید. نگاه کردن به نشانه هایی از خاطرات خوب اگرچه به نظر بیش از حد ساده می آید اما بسیار مفید است.

4- خندیدن با صدای بلند.

اگر همکاری دارید که در طول روز بارها باعث می شود تا شما با صدای بلند بخندید، در واقع از بهترین نعمت برای کاهش استرس در فضای کار بهره مند هستید. حتی هنگامی که به شدت با یک مشکل دست به گریبان هستید، خندیدن باعث می شود که ذهن شما کمی احساس آرامش کند. کمی خوش ذوق بودن و خندیدن سر کار نه تنها آسیبی به نتیجه وارد نمی کند بلکه باعث بهبود کارایی نیز می شود.

منبع: مجله : Entrepreneur


 
مشکل اساسی در "صداوسیمای ضرغامی"
ساعت ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۳/٧/۱۳  کلمات کلیدی:

فرارو- یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اعتماد عمومی به صدا و سیما در دوران ریاست عزت الله ضرغامی از دست رفته است تاکید کرد که اگر اراده ای برای تغییر وجود داشته باشد، رییس آینده سازمان می تواند با یک تغییر رویکرد در جهت بازسازی اعتماد عمومی اقدام کند. 

داریوش قنبری در گفتگو با فرارو درباره تغییر و تحول احتمالی آتی در سازمان صدا و سیما با اشاره به دروان ریاست عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما گفت: مشکل اساسی در صدا و سیما در دوران ریاست آقای ضرغامی، فاصله گرفتن رسانه ملی از سطح انتظارات مردم بوده است. 

وی افزود: در این دوران در مجموع تفکر حاکم بر صدا و سیما با آنچه که تمایل جامعه بود فاصله زیادی داشت و به نوعی همخوانی چندانی با سلایق و علایق مردم نداشت و این باعث شد که که اقبال مردم به کانال های ماهواره ای بیشتر شود.

 این استاد دانشگاه ادامه داد: مردم دلزده از نوع نگرش و سیاست های حاکم بر صدا و سیما سعی می کنند به نوعی از کانال های ماهواره ای نیازمندی های خبری و فرهنگی را در رسانه های دیگر جستجو کنند. 

قنبری تصریح کرد: پخش برنامه هایی با محتوای مورد نظر یک طیف خاص از مردم و نادیده گرفتن بقیه مردم که اتفاقا در برهه های مختلف به خصوص در انتخابات ها نشان داده اند که اکثریت جامعه محسوب می شود هم مهمترین ضعف در دوران ریاست ضرغامی بر صدا و سیما بوده است. 

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین چالش یک رسانه از دست رفتن اعتماد مخاطبان به آن رسانه است، گفت: اعتمادی که ذره ذره نسبت به رسانه ملی جمع شد بود در همین دوران به یکباره از دست رفت که جلب دوباره آن دیگر کار آسانی نیست و تنها دلیلش هم نوع روحیه حاکم بر رسانه ملی بود که سال ها است از عنوان خود فاصله گرفته است.

 این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه متاسفانه به نظر می رسد که مدیران صدا و سیما کوچکترین درکی نسبت به وضعیت اطلاع رسانی در جهان فعلی ندارند، گفت: در جهان امروز که مخاطبان با انواع ابزارها و کانالهای پخش اخبار دسترسی دارند نمی شود به صورت یک طرفه و با اغراق و بزرگ نمایی به انتشار یک طرفه اخبار پرداخت....