محضردار

آخرین اخبار در حوزه دفاتر اسناد رسمی - سردفتری -دفتریاری

عادت سردفتران به قطع سیستم ثبت الکترونیک اسناد ?
ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

نگرانی و عصبانیت  و پرخاشگری مردم  از بابت عدم انجام  معاملات خصوصا  معاملات مربوط به اموال غیر منقول  که تاخیر  در تنظیم  سند باعث ایجاد  خسارات بسیار زیادی برای طرفین معامله میگردد .  بحث گواهی عدم حضور و مخاطرات  پیرامون آن . سرگردانی مردم در آخرین هفت خان انتقال . مرحله انتقال اموال منقول و غیر منقول در دفاتر اسناد رسمی .   پس از اخذ استعلامات مختلف دارایی  و شهرداری و....  معطل ماندن در مراکز تعویض پلاک و ترافیک طولانی و  اتلاف وقت و خستگی از یک طرف   مراجعه به دفتر خانه وشروع داستان . درگیری ارباب رجوع  با سردفتر و ایجاد نارضایتی در دفاتر اسناد رسمی و ادامه  نارضایتی در سطح جامعه ؟  مسول این نارضایتی چه کسی می باشد  به عواقب این نارضایتی پیش پا افتاده و جزئی  توجه گردیده ؟  قطعی متناوب دستگاه کارت خوان ؟ بعد از گذشت حدودا یک سال از اجرای ثبت آنی  سازمان ثبت در کجای این طرح کشوری قرار دارد پیشرفت کار و رفع مشکلات تا کجا بوده ؟ این تکرار و تکرا ر تکرار .

 انگار این تکرار  برای سردفتران به عادت تبدیل گشته و عدم رفع مشکل عادتی همیشگی برای دوستان .   

منکر زحمات دوستان ثبتی و مخالف  مکانیزه شدن کتابت در دفتر خانه نیستیم     ولی نگذاریم  این تکرار و عادت همه  تلاش  و زحمات سردفتران و سازمان ثبت را نزد مردم  زیر سوال ببرد . 
سخنرانی نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران در ششمین همایش فعالان فضای مجازی
ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

به نام خدا

یاد دارم که از مرحوم جلال آل احمد پرسیدیم چگونه می توان نویسنده شد؟ فرمودند هرگاه حرفی برای گفتن داشتی می توانی نویسنده شوی وشما که می نویسید یقین حرف ها برای گفتن دارید وشما که حرف ها برای گفتن دارید و به یقین فکرها برای اندیشیدن. در حضور شما چه می توانم بگویم من که سال هاست قلم را غلاف کرده ام  و زبان به کام گرفته ام از بیم لقمه نانی که برسد یانه.

اما شما که می نویسید می دانم چه سخت است عبور از این هزارتوی باید ها و نبایدها وخط کشی ها که اغلبش واکثرش قرمز است وچه گوش ها خوابانده شده اند که ببینند آیا چیزی بیرون خط میگوئی ؟ که آنچنان گوشَـت را بپیچانند که هرگز آرزوی پیدا کردن گوشی شنوا نکنی .

وتوالبته که نمی هراسی از این گوش پیچ که کلام را خدا به توداده است وزبان را وقلم را که بگوئی و بنویسی آنچه را که رضای حضرت اوست.

ازحق وایمان وعدالت ونیز مهر ، مهر ومهر که خدای سبحان قبل از ورود به هر مبحثی ابتدا خودرا با آن (با مهر) معرفی می کند (بسم اله الرحمن الرحیم).

وقلم تو وزبا ن تو مباد که بگردد به غیر حق وبه غیر ایمان وبه غیر عدالت وبه غیر مهر.

و البته که به یاد دارید این عبارات را از رساله ی  پولوس ِ رسول به کاتبان که اگر میگویم از باب یادآوری است نه زیره به کرمان بردن :  "زنهار تا کلام را به خاطر نان نفروشی وروح را به خدمت جسم درنیاوری به هر قیمتی گرچه به گرانی گنج قارون . زرخرید انسان مشو. اگر می فروشی همان به که بازوی خود را  اما قلم راهرگز. حتی تن خود را ونه هرگز کلام را . ای کاتب ! بشارت ده به زیبائی ونیکی وبرادری وسلامت . در کلام خود عزاداران را تسلی باش وضعفا را پشتوانه وظالمان را تیغ در رو، بی چیزان را فرشته ثروت باش در کنار وثروتمندان را دیو قحط وغلا بردر، زیرا به همان اندازه که دردهای ما درکلام زیاد شود ، تسلای ما در کلام می افزاید".

کاش من وشما نیز قلم را آنگونه به خدمت میگرفتیم که میباید .آنچنان که رسولان وحی آموختند ومن که کمترین شمایانم آرزو می کنم که کاش قلم من وشما نیزهرگز ندرد پرده ای را که ستار برعیب دیگران پوشانده است .

منبع :  http://bonchaagh.ir/


 
ششمین همایش فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی برگزار شد
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

در این مراسم که در استان مرکزی برگزار شد،‌ تعداد بسیاری از سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی که صاحبان وبلاگ و وبسایت بوده و در این عرصه فعال هستند حضور داشتند.در این مراسم از دو سردفتر پیشکسوت، آقایان مظاهری و سعیدی تجلیل به عمل آمد. همچنین لوح تقدیر همایش با امضای مدیرکل ثبت استان مرکزی به صاحبان وبلاگ های " بنچاق " ، " سردفتری یا سرابی فریبنده " ، " جامعه سردفتران و دفتریاران استان مرکزی " ، " افق سردفتری " و آقای عبداله خادمی و وبلاگ " کلبه عمو "  اهدا شد.متن سخرانی محمدرضا دشتی اردکانی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران به این شرح است: 

 

 بسم اله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین.

 با عرض سلام و آرزوی توفیق برای همکاران عزیزم که در این جلسه ارزشمند گردهم آمده‌اید.بدون شک، آنچه دوستان و علاقه مندان و اهل فن را از راه های دور و نزدیک به این استان، پایتخت صنعتی ایران، سرزمین فقها و مجتهدان و مراجع عظام تقلید، معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رضوان الله علیه، شیخ الفقها، مرحوم حضرت آیت الله العظمی اراکی- رحمۀ الله علیه- زادگاه امیرکبیر، و نیز مترجم پر آوازه قرآن و صحیفه سجادیه، محقق والا، استاد محمد مهدی فولادوند، مرحوم استاد دکتر محمد خزائلی و دانشمند پر آوازه‌ی قرن اخیر مرحوم پروفسور حسابی کشانده، ثمربخشی و برکت این محفل علمی بوده است....

سایت کانون


 
گلزارِ مردی ! ( ابوالقاسم الوندی)
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۳/٢/٢٢  کلمات کلیدی:


اگر صبرت بوَد بسیار مردی
وگر داری دلی دلدار مردی

خطا دیدی اگر از دیگران و 
صبوری کردی و ایثار مردی

اگر مشتت به جای صورتِ خلق 
زدی بر سقفِ دل ، دیوار مردی

کشیدی عربده ار در سرایت 
زتو آزرده است ،  بیزار  مردی

خساست گر نبودت پیشه ای مرد 
بباری درهم ار ، دینار مردی

اگر چون شمعی و پروانه بسیار 
به دورت حلقه ای از یار مردی

اگر خدمت به مردم پیشه کردی 
ندیدند از تو ار آزار مردی

اگر حق دیدی و ناحق برابر 
به حق کردی بسی اصرار مردی

اگر دل می دهی بر خوبرویی 
نبستی دل به غیر ، اغیار مردی

برای کسب رزقِ اهل و فرزند 
فلق بیرون زدی از دار مردی

وگر شب زنده داری پیشه ی توست 
تعمق می کنی در کار مردی

اگر دست ضعیفان را بگیری 
و گر عزت دهی بر خوار مردی

سخن گر می نیوشی با دل و جان 
زبان را بستی از گفتار مردی

تواضع می کنی گر نزدِ فرزند 
نه یک ، بسیار، بَل صدبار مردی

و گر داری تو همسر در نکویی 
بهار است زندگی ، گلزار مردی

http://aalvandi.blogfa.com/

 


 
برای مردی که عاشق رنگ است
ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

رنگ تازه ای بر رخ ثبت اسناد در ایران نشست . ثبت الکترونیکی اسناد اینک می رود تا به فضل الهی در شش ماهه دوم سال 1393 به حذف دفاتر کاغذی منتهی شود .

روزی که بافتخار منصب سردفتری نائل شدم شخصی بمن گفت : میروی سبیل قیطانی بگذاری و از پشت عینک ته استکانی به خلق الله نگاه کنی ، میز لکنته ات را مزین به چای نبات کنی و آستین آهاری چرکت را سیاه مرکب کنی و از جیب جلیقه ساعتت را نگاه کنی و قیژ بنویسی :

ث..ثثبت بااااا سننننننننننند برابر اااااااااااااست . او بمن می خندید . درآمد پنجاه هزار ریالی صدور الکترونیکی هر سند راه را باز می کند و کسری بودجه هزینه های سرمایه ای را جبران می سازد . اینک ، مفتخرم به اینکه فینگر پرینت می آید و خلاصه معامله ، مستقیم از سامانه ثبت اسناد به دفتر آن لاین املاک راه خواهد یافت . مفتخرم که آن ثبات خسته به یک اپراتور شیک تبدیل می گردد . مفتخرم که روزی سند تک برگی مالکیت در دفتر اسناد رسمی صادر خواهد شد ... خانه ات رنگین باد .......

http://www.asnaderasmy.blogfa.com/


 
همایش ششم
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

" هتل امیر کبیر محل اسکان شرکت کنندگان در همایش ششم "

باطلاع کلیه فعالان عرصه مجازی حوزه دفاتر اسناد رسمی می رساند ششمین نشست سراسری در مورخ 25 و 26 اردیبهشت ماه سال جاری در اراک برگزار می گردد , همکارانیکه قصد شرکت در این همایش را دارند با ورود به صفحه ویژه همایش ششم در وبلاگ جامعه سردفتران و دفتریاران استان مرکزی و تکمیل فرم مربوطه ثبت نام نمایند . ضمنا" باستحضار میرساند بر اساس رویه نشست های قبلی استدعا دارد مبلغ 2800000 ریال بطور علی الحساب بابت هزینه های مربوطه به حساب شماره : 0218946254002 و یا شماره کارت  : 3025  6347  9918  6037 بانک ملی ایران شعبه پاسداران اراک بنام فرهنگ اخوان هزاوه واریز فرمائید . محل اسکان هتل امیر کبیر اراک ضمنا" از روز 24 اردیبهشت ( 4 شنبه ) در هتل مذکور چشم براه  عزیزانمان می باشیم . ( ستاد برگزاری همایش ششم )

http://markazimahzar.blogfa.com/


 
حرکت انسان دوستانه سردفتر اسنادرسمی 3 تربت حیدریه در اهدای اعضای بدن فرزند 5 سال
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

سیدمهدی اعلمی پور، سردفتر اسنادرسمی 3 تربت حیدریه در حرکتی انسان دوستانه اعضای بدن فرزند 5 ساله خود را پس از مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا کرد.

 

 حرکت انسان دوستانه سردفتر اسنادرسمی 3 تربت حیدریه در اهدای اعضای بدن فرزند 5 ساله

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، به نقل از همشهری آنلاین، غزل 5 ساله در جریان یک حادثه رانندگی در روستایی در حوالی تربت حیدریه جان خود را از دست داد و مادر 31ساله‌ او هم به‌دلیل ضربه‌ وارده به سر به کما رفت.

 

پدر غزل درباره حادثه تلخی که برای دختر و همسرش اتفاق افتاده به همشهری گفت: ساعت 8صبح روز جمعه همراه خانواده‌ام به سمت روستای رودمعجن می رفتیم که این اتفاق افتاد. من رانندگی می‌کردم. غزل روی پای مادرش روی صندلی جلو نشسته بود و 2نفر دیگر از بستگان هم روی صندلی عقب بودند. اواخر راه بودیم که به یک پیچ رسیدیم. چون جاده شیب داشت برای اینکه خودرو را کنترل کنم ترمز گرفتم اما ناگهان خودروی‌مان واژگون شد و چند معلق زد. غزل و همسرم از خودرو بیرون افتادند. من و 2نفر دیگر جراحت سطحی داشتیم اما وضعیت همسر و دخترم اصلا خوب نبود.


 
ششمین همایش سراسری فعالان عرصه مجازی حوزه دفاتر اسناد رسمی
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۳  کلمات کلیدی:

http://markazimahzar.blogfa.com/