محضردار

آخرین اخبار در حوزه دفاتر اسناد رسمی - سردفتری -دفتریاری

اظهار نامه مالیاتی با امضاء الکترونیک
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٩  کلمات کلیدی:

1 : ابتدا نسبت به دانلود نرم افزار ارسال اظهار نامه اقدام نمایید

2 : راهنمای اظهار نامه اشخاص حقیقی را مطالعه نمایید .                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  

 

 

http://www.tax.gov.ir/pages/action/show/4


 
الزامی بودن امضا الکترونیک در دفاتر اسناد رسمی از اول مردادماه
ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٢/٤/۸  کلمات کلیدی:

ارایه کلیه خدمات الکترونیکی به دفاتر اسناد رسمی از اول مردادماه منوط به داشتن گواهی امضای الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، براساس اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور کلیه خدمات الکترونیکی به دفاتر اسناد رسمی از اول مردادماه منوط به داشتن گواهی امضای الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است، به همین علت لازم است کلیه دفاتر اسنادرسمی جهت دریافت گواهی امضای الکترونیک به یکی از دفاتر متصدی صدور گواهی امضای الکترونیکی در استان خود مراجعه کنند.

 

متن اطلاعیه سازمان ثبت به این شرح است:

 

" پیرو بخشنامه شماره 248001/91 تاریخ 19/12/91، موضوع "دستورالعمل ثبت الکترونیکی خلاصه معاملات املاک" و همچنین پیرو مصوبه شورای فناوری اطلاعات سازمان مورخ 23/2/92 و در راستای اجرای تکالیف قانونی برنامه پنجم توسعه کشور و قانون ارتقای سلامت نظام اداری، دفاتر اسناد رسمی می­بایست برای دریافت گواهی امضای الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از تاریخ 8/4/1392 به یکی از دفاتر متصدی صدور گواهی امضای الکترونیکی استان خود مراجعه نمایند (فهرست دفاتر اسناد رسمی بشرح ذیل اعلام می شود).

 

لازم به ذکر است از تاریخ 1/5/1392 ارایه کلیه خدمات الکترونیکی به دفاتر اسناد رسمی منوط به داشتن گواهی امضای الکترونیکی سازمان ثبت و اسناد کشور می­باشد لذا ضروری است دفاتر اسناد رسمی در اسرع وقت نسبت به دریافت گواهی امضای الکترونیک اقدام نمایند. مراحل دریافت گواهی امضای الکترونیک به شرح زیر می­باشد:

 

تذکر مهم: گواهی امضای الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با گواهی مرکز تجارت الکترونیک متفاوت است و ارتباطی بهم ندارد بنابراین صرفا باید به دفاتر اسناد اعلام شده توسط سازمان ثبت مراجعه شود و چنانچه تعداد این دفاتر پاسخگوی مراجعه همکاران سردفتر نباشد اضافه خواهند شد و فهرست های اصلاحی و تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

1-    تهیه توکن براساس استانداردهای فنی اعلام شده (ترجیحا پیشنهاد می شود برای تهیه توکن با دفترخانه ایی که گواهی الکتزونیکی سازمان را صادر خواهد نمود مشورت شود).

 

2-    تکمیل فرم درخواست صدور گواهی امضای الکترونیکی در سامانه ثبت الکترونیک اسناد (راهنمای دریافت گواهی امضای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در داخل صندوق پستی همکاران در پرتال کانون قابل دسترس است).

 

3-    همراه داشتن اصل و تصویر مدارک هویتی (شناسنامه و کارت شناسایی ملی) و ابلاغ سردفتری.

 

4-    مراجعه به یکی از دفاتر متصدی صدور گواهی امضای الکترونیکی استان.

 

در ضمن یادآور می­شود تعرفه صدور گواهی امضای الکترونیک 250.000 ریال می­باشد( با احتساب ارزش افزوده 265000 ریال که به ترتیب 25000 ریال سهم کانون ، 15000 ریال ارزش افزوده و مابقی سهم سردفتر خواهد بود).

 

برای پشتیبانی و رفع اشکالات احتمالی از طریق دفاتر متصدی صدور گواهی امضای الکترونیک و شماره تلفن گویا 63485 و 66749125 الی 28 و یا لینک پیگیری و نظارت بر خدمات الکترونیک ثبتی سازمان اقدام نمایند."

برای مشاهده فایل  راهنما

 کلیک کنید

 


 
ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه اول سال ۱۳۹۲
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٢/٤/٦  کلمات کلیدی:

نظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

ابتدا وارد سایت www.evat.ir یا سایت www.e-vat.ir شده و روی تسلیم اظهارنامه عادی کلیک نمایید.بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود که پس از پیش ثبت نام با پست برایتان ارسال شده و وارد شدن به سامانه ، سال عملکرد و شماره دوره را انتخاب و روی ورود کلیک کنید.

1- جدول یک : ردیف 1 جمع تحریر و گواهی امضائ دوره و خدمات ثبتی و ... را وارد کرده و در مقابل آن (قسمت مالیات و عوارض متعلقه) .... درصد آن (در این دوره ۶/۳ درصد مالیات و ۴/۲ درصد عوارض سه ماه مذکور) را وارد می کنید. (که البته به طور اتوماتیک توسط سایت پر می شود) در ردیف 4 نیز به همین ترتیب عمل می کنید ( ردیف 2 و 3 نیاز به تکمیل ندارد و شامل ما نمی شود )

2- در جدول دو: اگر کالایی خریداری کرده اید ( با فاکتور شماره دار که دارای مشخصات مورد نظر باشد و از بنگاه دارای کد اقتصادی ) که مالیات ارزش افزوده از شما گرفته می توانید در این قسمت وارد کنید همچنین هزینه ها و مالیات بر ارزش افزوده مندرج در قبوض آب و برق و گاز و تلفن دفترخانه را نیز می توانید در این قسمت درج کنید.

3- جدول شماره 3 نیز نیاز به تکمیل ندارد. در نهایت تیک کنار صحت مندرجات اظهارنامه تنظیمی مورد تایید بوده و ... را بزنید و ذیل آن نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و روی تایید و مرحله بعدی را کلیک کنید.

۴- در صفحه جدید در ذیل صفحه شماره ثبت و تاریخ تسلیم اظهارنامه قید شده است.

۵- روی File در منوی بالای صفحه کلیک کنید و گزینه print preview را انتخاب کنید و سایز صفحه را تنظیم کنید و صفحه ای مربوط را پرینت و مهر و امضاء کنید اگر در پیش نمایش پرینت صفحه ناقص آمده بود با تغییر سایز صفحه به 85% صفحه را تنظیم سپس پرینت کنید.

6- شماره حسابهایی که باید۶/۳% مالیات و۴/۲% عوارض را واریز کنید را از اینجا پیدا کنید ( برای هر استان شماره حساب متفاوت وجود دارد) و در فیشهای جداگانه قید و به بانک ملی ایران پرداخت کنید.

تذکر بسیار مهم: کد اقتصادی خود را در قسمت شناسه پرداخت قبض واریز بانکی درج نمایید.(کسانی که کد اقتصادی دریافت ننموده اند بایستی شماره ملی سردفتر را در قسمت شناسه پرداخت قبض واریز بانکی وارد نمایند تا در هنگام پرداخت دچار مشکل نشوند.)

7- یک نسخه اظهارنامه پرینت شده که مهر و امضاء کرده اید را با دو نسخه تصویر فیش پرداختی به اداره مالیاتی تان ببرید یا با پست پیشتاز دو قبضه ارسال کنید و رسید پستی را نزد خود نگه دارید.

8- پس از واریز فیشها به بخش ثبت واریز بانکی مالیات و ثبت واریز بانکی عوارض مراجعه و اطلاعات قبوض پرداختی را ثبت کنید .

۹- قبل از ارسال راهنمای تکمیل اظهارنامه و دستورالعمل تسلیم اظهار نامه را مطالعه بفرمایید .

۱۰- توجه داشته باشید که در قسمت اصلاح اظهارنامه تنها یک بار مجاز به اصلاح اطلاعات هستید.

با تشکر از وبلاگ

http://irnotary.blogfa.com

http://notary4.blogfa.com/


 
ثبت آنی معاملات از اول شهریور
ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٢/٤/٦  کلمات کلیدی:

الزامی شدن استفاده از امضا دیجیتال برای سردفتران از اول شهریور

انجام تمامی معاملات کشور به صورت آنلاین در دفاتر اسنادرسمی از ابتدای شهریور ماه

مهندس بردیا صدرنوری، سرپرست دفتر توسعه فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از  ثبت آنی معاملات از اول شهریور خبر داد و گفت: از ابتدای شهریور ماه تمامی معاملات کشور به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه امضای الکترونیک در یکصد دفتر اسنادرسمی در استان قزوین به صورت پایلوت اجرا شده است، گفت: مصمم هستیم تا یک ماه آینده 7 هزار دفتراسنادرسمی صدور امضای الکترونیکی را آغاز کنند.

 

صدرنوری با اشاره به اینکه هم اکنون 8 میلیون خدمت از 30 میلیون خدمت در سازمان ثبت الکترونیکی انجام می شود، افزود: تا پایان سال جاری تمامی فرآیندهای ثبتی با امضای الکترونیکی انجام می شود.

 

سرپرست دفتر توسعه فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به اینکه هزینه صدور توکن ها چقدر است و از کدام مرکز تامین می شود گفت: قیمت صدور امضای الکترونیکی در دفترخانه 25 هزار تومان است و تامین آن هم با کانون سردفتران و دفتریاران است.

 

وی اظهار داشت: به زودی تمامی معاملات در کشور با امضای الکترونیکی انجام می شود که این نوع امضا امنیت بالایی دارد. هم اکنون هرساله 3 میلیون استعلام در ادارات ثبت انجام می شود که صرفه جویی از 7 میلیون برگ کاغذ است و با ورود امضای الکترونیکی و نرم افزار ثبت آنی معاملات، تحول بزرگی در کاهش تردد شهروندان، تسهیل امور و حفظ محیط زیست انجام خواهد شد.

برای مشاهده عکس ها و مطالب ا مربوطه به وبلاگ بنچاق مراجعه فرمایید

http://bonchaagh.blogfa.com/